Už máte svého „vykuchánka“ ?

Zní to drasticky?

Ono v tom ale nic drastického není:)
Když bylo synkovi rok a půl, hodně se „roznosil“ a jelikož byla v té době zima, museli jsme řešit zateplení. Tenkrát jsem koupila bundu speciálně určenou k tomuto účelu, libovala si jak je nám teplo a ouha. Luky se rozhodl že ruce uvnitř opravdu nenechá. Přemýšlela jsem jak zajistit, aby se mu části těla schované pod bundou (trup, nohy) nepřehřívaly a přitom měl ruce, hrudník a krk v teple. Uchýlila jsem se k radikálnímu řešení a „vykuchala“ oblíbený kabát tak, že mu v oblasti trupu zbyla jen vrchní látka a zbytek byl vypodšívkovaný. Bylo to provizorní řešení, ale fungovalo. V šátku to bylo ideální, jenže když se náhodou rozhodl že navázaný být nechce, byla mu zas na nevyteplenou část zima. Natahovala jsem mu pak pod kabát vlněné návleky(ještě že je hubený) a vymýšlela další podobná provizoria…

Nakonec jsem ale vymyslela úplně novou, k tomuto účelu určenou, teplou zimní bundičku.

Bunda má na koncích rukávu a v oblasti trupu silný bavlněný žebrovaný úplet, který obepne tělíčko dítěte a tak se při vázání do šátku nevysouká a bunda zůstane tam kde má. Znamená to tedy, že „to co je v šátku“ je kryto pouze jednou bavlněnou vrstvou (teplotně přirovnáním k středně teplé mikině) a hrudník a ruce přesto budou v teple.
V případě že dítko nebude chtít být v šátku, zapnete přes úplet (řešeno na zip) vyteplenou vsadku a můžete svou ratolest s klidným svědomím vypustit stavět snehuláka či bobovat, protože žebrovaný náplet nedovolí, aby se sníh dostal na tělíčko dítěte.
Využijí jí tedy i nešátkující či jen zřídka šátkující děti. Bundička má prostornou kapucku.

 

Abyste věděly, že bunda skutečně funguje, požádali jsme jednu maminku, aby nám vykuchánka otestovala. 

 

 

A tady si můžete přečíst , jak se jim osvědčila:

Chtěla bych vám napsat něco málo o dětské bundě Vykuchánek od české firmy, vyrábějící nosící oblečení a doplňky Angel Wings.

Dětská bunda,  nesoucí název, Vykuchánek. Čím, že je vlastně tak spešl, když je od AW? K čemu je dobrá? Odlišuje se něčím od obyčejných dětských bund? Pro tohle mám jednoduchou odpověď.

Vykuchánek je skvělý nápad, který usnadní spoustě rodičům nošení v chladných dnech. Díky vykuchané spodní vnější části bundy, která se dá jednoduše pomocí zipů odepnout, můžeme mít dítě v šátku pod svou nosící bundou a zároveň může mít dítě ruce a hrudník venku, aniž by mu byla zima, nebo velké horko! No není to perfektní?  Bavlněný pružný úplet obepíná dětské tělíčko, při navazování se nijak nehrne na horu, zůstává prostě tam kde má. Pokud je potřeba dítě venku vytáhnout, po připnutí odepínací vnější části, zůstávají dítěte ledviny stále v teple. Což je opravdu důležité a pro, nejspíš, každou z nás neskutečné plus. Vnější část vykuchaného kusu bundy se vejde do kapsy, není potřeba tahat žádnou kabelku, nebo batoh.

Bunda je celkově lehounká, velice příjemná, teplá. V tomto počasí pod ní stačí triko s krátkým rukávem. Sašenka je v ní velice spokojená. Úplet je i u rukávů, takže ani tam se dítěti nedostane chlad a sníh. Materiál je nepromokavý,  odolný při praní v pračce. Barva petrolejové bundy odpovídá barvě na fotkách.

Jediné co bych vytkla je, že při větru musím nasadit nákrčník, jelikož bunda neobepíná krk. Vykuchanou část bych ještě lehce zvedla, ale to je jen maličký detail, který není podstatný.

 

Takže shrnutí? Dokonalá nosící pomůcka, pro dětičky, kterým se nelíbí mít ruce uvnitř naší nosící bundy. Pro nás by bylo zimní nošení jinak velice komplikované, právě v tom přehřátí v zimní bundě, bez vykuchané části,  nebo prochladnutí, kdyby byla jen ve svetru pod mým kabátem. Protože Saška ruce uvnitř nesnese.

A cena? Ta je vyloženě bombastická. Dětské bundy, bez jakýchkoliv vychytávek, stojí i několikanásobně víc. Poměr kvalita/cena? Perfektní. Nepřemýšlejte a investujte.

Jo, že petrolejová barva není pro holky? Je! Každý Sašence bundu chválí aniž by si někdo myslel, že máme kluka. Nebojte se barev maminky!

Dětská nosící bunda Vykuchánek je jako mikrovlnná trouba v kuchyni. Potřebujeme jí často a usnadňuje nám vypití teplé kávy, která nám při všech ranních potřebách našich dětí vychladne.

No a studená káva přece není dobrá! 🙂

Val Hrdličková – maminka nádherné holčičky Sašenky

 

a odkaz na bundu najdete právě tady

 

 

 

Pomáhám maminkám užívat si život naplno. Jsem nadšená šátkařka tělem i duší. Vytvářím oblečení, které chrání rodiče i děti jako Andělská křídla. Oblečení pro nošení dětí. Takové, ve kterém se maminky cítí krásné. Jako ženy, posílené kouzelnou esencí mateřství. Jsem srdcem značky Angel wings. Více o mně si přečtete zde
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.